Hovedbestyrelse

Politisk Næstformand

Henrik Hjortshøj

22 96 29 27
08hhjortshoj@kd.dk

Organisatorisk Næstformand

Jesper Housgaard

28 30 26 55
01jhousgaard@kd.dk

HOVEDKASSERER

PER KRISTENSEN

40 90 78 10
per@mk-data.dk

International sekretær

Peter Scheining

10pscheining@kd.dk

FU medlem

Karlo Brondbjerg

40 10 50 29
karlo@karlo.dk

.

Niels Chresten Andersen

30 18 21 92
04ncandersen@kd.dk

STORKREDSFORMAND KØBENHAVN

Jacob bang

01jbang@kd.dk

.

Gert Dyrn

27 26 11 01
06gdyrn@kd.dk

.

Ester Esmarch

07eesmarch@kd.dk


Henning Feldtmose

29 67 46 30
10hfeldtmose@kd.dk

.

Henrik Forsberg

03hforsberg@kd.dk

STORKREDSFORMAND KØBENHAVNS OMEGN

JOHNNIE VANG GREGERSEN

40 50 19 48
02jgregersen@kd.dk

STORKREDSFORMAND VESTJYLLAND

BENT HANSEN

23 46 72 21
margrethe.bent@privat.dk

.

JAKUP FLOVIN JACOBSEN

24 49 14 67
10jjacobsen@kd.dk

.

INGE JENSEN

28 69 06 30
09ijensen@kd.dk

.

ANNE-MARIE MØLBÆK JØRGENSEN

29 41 90 24
10amjorgensen@kd.dk

.

BRITTA GLØNBORG KRISTENSEN

21 64 86 21
03bgkristensen@kd.dk

.

HANS OTTO KRISTENSEN

40 45 90 20
hokmarine@mail.dk

STORKREDSFORMAND ØSTJYLLAND

LAURIDS B. MADSEN

20 34 85 73
08lmadsen@kd.dk

.

Merete Mogensen

 merete.rossing@gmail.com

STORKREDSFORMAND SYDJYLLAND

JENS CHRISTIAN OLESEN

50 51 64 90
jco@danskoase.dk

.

Simon Lavdal-Pedersen

06slpedersen@kd.dk

STORKREDSFORMAND NORDSJÆLLAND

KURT PEDERSEN

23 46 11 30
03kpedersen@kd.dk

STORKREDSFORMAND BORNHOLM

MARTIN PIHL

21 46 38 45
04msode@kd.dk

.

Marcus Sommerbirk

10msommerbirk@kd.dk

STORKREDSFORMAND NORDJYLLAND

Jesper Veiby

10jjveiby@kd.dk

.

Michelle West

22 57 87 11
06mwesr@kd.dk

.

Niclas Aarestrup

93 80 79 13
06naarestrup@kd.dk

REPRÆSENTANTER FRA KDU

FORMAND KDU

HANNA-MARIA SMED MOLTE LYNG

93 92 50 82
10hmlyng@kd.dk

Næstformand KDU

Esben Frette Bindner Johnsen

22 82 19 99
02ejohnsen@kd.dk

Hej. Skriv din email. Så modtager du indsigt og inspiration fra vores verden direkte til din indbakke.

Du er nu tilmeldt vores nyhedsbrev!